| codpenal2018 a întrebat:

Cum pot scăpa de vânătăi mai repede? Am vânătai de la antrenamente (karate ), mă pregătesc pentru kumite, fac masaj la vânătai, duș cu apă rece, alte trucuri, ce mai știți?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Vânatăile sunt de fapt micro hemoragii subcutanate. Trec de la sine (se resorb - dacă accepți termenul) în câteva zile.
Eventual le poți preveni.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca ti-ai luat-o bine.

| codpenal2018 explică (pentru darrio2007):

Sau,insemană că m-am antrenat binewinking (de la blocaje mă)

| darrio2007 a răspuns (pentru codpenal2018):

Bravo, mă. Poti evita blocajele cu putina experientă.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Nu îmi place partea cu dusul cu apa rece.Ai putea scăpa de vânătăi, dar ce te faci dacă, Doamne Ferește, dai de vreo răceală foarte puternica? Ai grija.Iar ălora de la karate spune-le sa aibă milă la antrenamente.Succes!

| siriusblack98 a răspuns:

Poate ai auzit de vorba ''Daca ti-e frica de lup sa nu intri in padure''.