| RAY a întrebat:

Cum putem avea brate mai mari?

3 răspunsuri:
| JUNNKiE47 a răspuns:

Poți obține brațe mai mari, ca grosime evident antrenându-ți grupele musculare, anume bicepsul/tricepsul și opțional antebrațul. Pentru început îți recomand să faci exerciții cu greutate corpului până poți dezvolta o bază puțin mai solidă, cu timpul vei progresa, ulterior îți recomand să faci exerciții cu greutăți libere în special, după ce vei avansa recomand să faci exerciții de izolare cu scripeți/cabluri.

| minrest a răspuns:

Asta chiar e o idee buna, sa dezvolti bratele; tu ai toracele cumva mare, lat, ti-ar sta bine. Mergi la sala, faci abonament si ii spui instructorului ca te intereseaza dezvoltarea bratelor in primul rand. Sau, daca nu vrei sa faci cu instructor, citesti; exista foarte mult material.

| Cosmin86 a răspuns:

Tractiuni la bara cu priza ingusta si flotari la paralele. Toate cu greutate aditionala.