| Erica001 a întrebat:

Cum puteti dovedi ca wrestlingul nu e real?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=IcN16bmkSWU
http://www.youtube.com/watch?v=ZSjOS405Kic

Nu ştiu dacă într-adevăr demonstrează ceva, dar totuşi te ajută să observi mai bine totul.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În ring sunt atleţi. La microfon, sunt actori. Sunt multe videoclipuri pe youtube care demonstrează cum execută ei manevrele.

| Erica001 explică (pentru anonim_4396):

Da-mi te rog link-urile pentru a vedea "demostratia" manevrelor de wrestling.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Erica001):

Http://www.youtube.com/watch?v=IcN16bmkSWU
http://www.youtube.com/watch?v=ZSjOS405Kic

Nu ştiu dacă într-adevăr demonstrează ceva, dar totuşi te ajută să observi mai bine totul.

| ghiolbitza a răspuns:

De ce intrebi? Ai vreun dubiu ca ar fi adevarat? Cum ar putea sa fie adevarat cand ala e teatru mai ieftin ca-n gara, la lovituri din alea zboara masele, se rup coaste, maini, picioare. Nu-mi zi ca aia sunt oameni antrenati, ca nici un antrenament nu te pregateste pentru picioare in gura sau lovituri cu coatele in stomac, din cadere libera. In plus, e de ajuns sa te uiti un pic mai atent si vezi singur ca nici o lovitura nu atinge adversarul...

| Erica001 explică (pentru ghiolbitza):

De asta am si intrebat. Pentru ca uitand-ma atenta am observat ca loviturile nu ating 100 % corpul adversarului

| Omulrational a răspuns:

Ai vazut macar pe unul sa aiba urme de lovituri? Nici o zgarietura, acela este teatru ieftin, cei din ring nu sunt sportivi, ci mai degraba buni actori.