| AlexSkillz19 a întrebat:

Cum sa cresc repede in inaltime?

Răspuns Câştigător
| TeIauLaMisto a răspuns:

Buna! Cea mai rapida cale este sa mananci alimente bogate in fibre si proteine si de asemenea sa faci sport. Poti gasi pe YT cateva clipuri care iti arata exercitii/gimnastica pentru cresterea in inaltime. Si eu ma confrunt cu aceiasi situatie, dar in 3 saptamani am crescut de la 1.40 la 1.45 (am facut gimnastica si am mancat de la HerbaLife) desi tot scunda sunt (am 13+). Mult succes! Sper ca te-am ajutat!

| AlexSkillz19 explică (pentru TeIauLaMisto):

Da si eu mai fac exercitii de crestere, dar n.am crescut considerabil, am 14 ani si 1.67

| TeIauLaMisto a răspuns (pentru AlexSkillz19):

Sincer, mi-as dori sa am inaltimea ta (sau cel putin cu 10 cm mai putin) dar eu am doar 1.45 (13 y). Insa nu doar exercitiile conteaza, ci si alimentatia. Daca vrei sa te dezvolti rapid consuma alimente cu hormoni (dar ai grija! nu excesiv!) cum ar fi carnea de pui. big grin

| AlexSkillz19 explică (pentru TeIauLaMisto):

Eh, o sa mai crestem, suntem in debutul pubertatii

| TeIauLaMisto a răspuns (pentru AlexSkillz19):

Aici ai dreptate rolling on the floor
Oricum nu ma strofoc foarte tare, m-am obisnuit sa mi se spuna Gnom laughing

| AlexSkillz19 explică (pentru TeIauLaMisto):

Da

| TeIauLaMisto a răspuns (pentru AlexSkillz19):

Funda? ^-^

11 răspunsuri:
| ioan1983 a răspuns:

Te apuci de sport: basket sau inot!

| AlexSkillz19 explică (pentru ioan1983):

Sariturile cresc?

| TeIauLaMisto a răspuns (pentru AlexSkillz19):

Sa stii ca da. Mie chiar mi le-au recomandat medicul endocrinolog. big grin

| AlexSkillz19 explică (pentru TeIauLaMisto):

Ce ti.a zis medicul endocrinolog?

| TeIauLaMisto a răspuns (pentru AlexSkillz19):

In primul rand, ca ma vor supune unor teste sau ceva in genul laughing Ca ma tin sub obeservatie sa vada cum evoluez peste doua luni (Pfff de parca eu as fi un experiment laughing ) si ca pana atunci ar fi bine sa fac gimnastica, sarituri (cu coarda), exercitii gen sa ma ridic pe varfuri apoi sa ma las din nou jos.