| Ionut0196 a întrebat:

Cum sa fac sa slabesc repede (orice)?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Elimini painea, fainoasele, dulciurile si sucuruile din viata ta si te apuci de alergat 8-10km/zi.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Alergi ZILNIC cate 20 km + in loc de mancare, bei zilnic doar cate 3 litrii de apa.

| Cedry2k8 a răspuns (pentru Bula):

Ne-a cerut cum sa slabeasca, nu cum sa ajunga la urgente. Cum sa nu mananci ma deloc esti batut in cap?rolling on the floor Scuza-mi limbajul dar trebuie sa ai o problema daca ii recomanzi cuiva sa nu mai manance nimic, ai scris si cu majuscule "ZILNIC".

| Bula a răspuns (pentru Cedry2k8):

Si in intrebare a scris: cum sa slabeasca "REPEDE, (orice)".
Repede poti slabi DOAR daca extragi- si nu introduci calorii...
Deci, raspunsul am dat pentru MAXIMA eficacitate, mai repede si mai mult nu se poate slabi. big grin
Nu am spus cat timp sa dureze "tratamentul"...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deficit caloric, combinat cu Post intermediar(intermittent fasting)

| zăGhost a răspuns:

Mese echilibrate, dar mananci mai putin si la ore decente + sport.

| Cedry2k8 a răspuns:

Iesi la alergat si citeste pe internet despre nutritie, si incet-incet ai sa intelegi cum functioneaza. Ce trebuie sa mananci si ce nu. Mananci fructe si legume multe, si carne (dar nu grasa). Si dupa cum a zis cineva mai jos, ori nu mai bei suc deloc, ori iti cumperi fara zahar, si elimini si dulciurile si chipsurile, sau chestiile prajite. Succes, spor la alergat.
Si mai ai o varianta. Sa te duci la sala. Nu trebuie sa-ti fie frica, e chiar foarte frumos la sala si dai de oameni de treaba in general.

| Shanga a răspuns:

Nu ai mentionat cate kg ai, ce inaltime, ce mananci.
Nu e bine sa slabesti repede, o sa ramai cu urme, mananca sanatos, fructe, legume, ciorbe. incearca sa nu mai mananci si fa sport. alta metoda mai buna nu exista, depinde de tine daca vrei sau nu sa slabesti.