| florinaiuliafilipspioanaazeceaemasiiulicaspio a întrebat:

Cum sa fac spagatu si sfoara dau funda la toti ce raspund!

Răspuns Câştigător
| fluturica a răspuns:

Dupa ce faci o mica incalzire...pentru sfoara: ti-as recomanda pentru inceput sa te asezi mai intai jos, departeaza picioarele si apoi pune mainile in fata si impinge, incearca sa il faci asa, iar la spagat tot cam la fel(deci incepe mai intai de la podea e mult mai usor) iar apoi incerci si de sus

3 răspunsuri:
| JiHyun a răspuns:

Trebuie sa te incalzesti fff bine.Poate nu o sa iti iasa chiar din prima dar trebuie sa exersezi. Poti incepe si prin a face putina gimnastica zilnica, pentru a dobandi mobilitate. Poti sa stai cateva secunde-2 minute cu picorul pe masa.Si asta ajuta. Funda?

| florinaiuliafilipspioanaazeceaemasiiulicaspio explică:

Stii ceva chiar ai dreptate!