| MihaiPavel21 a întrebat:

Cum să fii motivat să te bați cu cineva și cum să acționezi atunci când începi bătaia cu cineva? Vă întreb asta pentru că eu nu m-am bătut niciodată și aș vrea să mă bat cu unul care mă supără. Este mai înalt ca mine și are mușchii(biceps) puțin mai mari ca ai mei, credeți că contează asta? Ce mișcări/tehnici trebuie să am pentru a-i opri atacul?

Răspuns Apreciat de Editori
| Lauv a răspuns:

Eu zic să lași violența pe seama luptătorilor de mma și box care sunt plătiți pentru așa ceva și să te concentrezi asupra dezvoltării personale, dacă acea persoană te stresează, încearcă să o ignori, ia câteva lecții de autoapărare și folosește-le doar în cazuri extreme, bătaia nu este ceva ce ai vrea să încerci deoarece dă dovadă de putere și puterea aduce dependență, da, este bine să te aperi dar să nu te bați, e cu totul altceva.

3 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Stai cuminte cu bătaia, poți sa faci pușcărie dintr-o prostie ca asta

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ce crezi ca rezolvi cu asta?

| Naruto007 a răspuns:

Cati ani ai si iti spun cum sa rezolvi problema si o sa intelegi ca am dreptate?