| Qweeeeeer a întrebat:

Cum sa imi măresc rezistenta la alergat? Luni dau proba de 1 km. Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Iti maresti rezistenta la alergat antrenandu-te, alergand.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu mult antrenament. Azi un km, maine 100m in plus samd. dar asta nu e un sport in care sa ingrasi porcul pe ultima suta de metri

| TheWalker11 a răspuns:

Alearga! De maine pana luni alearga cate un km in fiecare seara si cronometreaza-te, dupa vezi baremul de la scoala si vezi cam cat o sa iei happy!
Eu am luat 10 cu 3 minute si 18 secunde.
Bafta! Sa-mi zic cat timp ai scos! :v

| ionutzz223 a răspuns:

Salutare!
Deci vrei sa rezisti mult uite ce faci :
Incepi alergare usoara sa zicem 10 minute dupa care sprint cat poti 2-3 minute dupa care 1 minut alergare usoara si tot asa.
Bafta!

| FLYINGDRAGON a răspuns:

Daca nu prea ai rezistenta la picior alearga 2 minute pe un picior apoi shimbi centrul de greutate... Pentru rezistenta alearga pe toata talpa, pentru viteza usor aplecat pe varfuri. Ca sa alergi fara sa ai probleme cu plamanii, respira adanc si fara graba.

| andreeea315 a răspuns:

Iesi in parc si alearga, alearga pana simti ca nu mai poti. Bine.
alearga cat poti de mult si creste viteza. Noroc.

| Dinalixa a răspuns:

Pei alergi nu foarte repede dar nu pana la epuizare iar cand esti aproape epuizat nu te opri, trebuie sa mergi repede, nu sa alergi, sa mergi repede pana te simti mai bine apoi alergi iar, eu asa fac laughing)