| ionuxes a întrebat:

Cum sa înot? Am fost aproape toata vara pe un rau foarte mare si tot nu m-am invatat sa inot, nu pricep cum sa inot.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Du te si fa niste cursuri. Si pe mine au incercat o groaza de cunoscuti sa ma invete... dar pana nu am luat lectii cu un profesor nu am invatat

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pe rau e mai dificil, la piscina si cu ajutor / instructor e indicat. Tine de coordonarea membrelor si a respiratiei, se fac exercitii de deprindere si pe uscat si apoi in apa. Daca poti cu o mana sa te bati in cap si cu una sa te freci pe burta si invers inveti si inotul.