| Parlit a întrebat:

Cum sa ma antrenez pentru a avea rezultate mai bune la maini? 1.Multe repetari =12 si greutate mica =8 kg gantere
2. Putine repetari=8-12 si greutate mai mare =10 kg

4 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Eu as zice, 8-10 cu 10 kg dar depinde mult de cat de corect le faci, ce exercitii faci, pauzele intre serii, pauzele intre sedintele in care faci exercitii pentru maini (sa nu te suprasoliciti sau sub). Uita-te pe site-ul www.antrenorulmeupersonal.ro are o multime de informatii, video-uri pe youtube unde explica tot felul.

| CulturismsiFitness a răspuns:

Daca vrei masa musculara de calitate ai nevoie de un regim alimentar bogat in carbohidrati si mai scazut in proteine. La fel si suplimentul alimentar trebuie sa fie cu carbo multi si proteina mai putina. Pe urma antrenamentul trebuie sa fie crescator.
Daca faci la inceput cu gantere trebuie sa cresti greutatea la fiecare serie. Pe urma cu bara olimpica faci la fel si intr-un final poti face ciocane sau flexii la banca scott. Si aici cresti greutatea cu fiecare repetare.
Intra pe youtube si cauta canalul Totul despre steroizi. Acolo un culturist profesionist ofera detalii in legatura cu orice problema!

| Chris2001042001 a răspuns:

Mai bine cu multe repetari

| Whiioudothis a răspuns:

Daca vrei sa cresti masa musculara trebuie sa ridici greutati mai mari, asta insemnand teoretic mai putine ridicari. Incearca 5-8 cu 14-16 kg.