| Henrypericolpublic a întrebat:

Cum sa-mi aranjez grupele pentru la sala cel mai eficient?
Si cele mari si cele mici si cele auxiliare.

1 răspuns:
| funnnyman32 a răspuns:

In primul rand salut., depinde si de cat timp faci ca sa stii ce fel de antrenament ti se potriveste, depinde si ce obiective ai, daca vrei sa faci forta, sau masa musculara.
Un program bun care il fac si eu cate 2 grupe.
Luni : Brate/ Biceps/Triceps eventual antebrat daca vrei.
Miercuri: Spate + Umeri
Vineri: Piept+ Picioare+ Trapez.
Asta este un program destul de bun pentru tine mai ales daca esti incepator, o iei treptat si mai usor cu greutatile.
Eu fac cam de 2 ani si stiu cum se lucreaza si tot felul.
Un antrenament eficient e atunci cand lucrezi bine la sala, cand ai terminat sa nu ti poti lua tricoul pe tine aia inseamna sa tragi, super seturi, De exemplu faci super set flexii cu bara la biceps, dupa aceea faci impins cu bara pentru triceps, sau cu zetul deasupra capului, ori cu gantera. Super seturile sunt bune si ele sa le mai incluzi de 2 ori pe luna, sau intr-o singura luna. bafta!