| allunela a întrebat:

Cum sa pot sa fac sfoara exercititii va rog si roata tiganului? Fundahappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappy: )happyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappyhappy

Răspuns Câştigător
| Be3bitza a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci o incalzire cum ar fi fandari, balansari si toate cele... te pui in fund departezi picioarele si incerci sa te apleci ianinte cat mai jos, te pui pe spate departezi picioarele si rogi pe cineva sa te apese, de asemenea poti sa pui piciorul care crezi tu ca ti bun pe ceva putin mai sus decat solu cum ar fi un scaunel etc. si te asezi in pozitia sforii si stai acolo 30 de secunde sau un minut incercand sa te corectezi repeti asta odata pe zi. sau decate ori vrei. Cand simpti ca iti dai drumu poti sa te pui pe jos acolo iti va fi mult mai usor e cam greu de explicat asasad iar roata tiganului trebuie sa te duci pe partea cu mana si piciorul pe care il faci de ex ma duc pe partea dreapta cu mana si piciorul drept treci prin cele 3 pozitii mana si piciorul drept aplecandute la sol stampemaini si revenire

5 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Trebuie sa ai mobilitate sa faci sfoara si "roata tiganului" o face oricine...

| Chαяtreux a răspuns:

Pai incearca in fiecare zi sa le faci, pana vei reusi.

| Ramona000 a răspuns:

In fiecare zi cate putin

| Spitz10 a răspuns:

Habar nu am cum se face sfoara...dar la roata nu iti trebuie nici un exercitiu...pur si simplu o faci

| Octa00 a răspuns:

Trebuie sa te incalzesti foarte bine inainte.Trebuie exercitii pentru. picioare, apoi sa incerci incet sa faci sfoara.Nu iti va iesi din prima, dar daca exersezi zilnic iti va iesi.