| ROBERT_1499 a întrebat:

Cum scap de burta?

12 răspunsuri:
| stefanradu a răspuns:

Salut Robert_1499,
Am scris un articol interesant despre cum poti sa dai jos BURTA si sa obtii un abdomen plat si definit. Il gasesti aici:
http://hunkbody.ro/da-burta-jos-partea-1/
Spor!

| BRG a răspuns:

Sport dietă și o vedetă

| Jameson a răspuns:

Facan exercitii fizice. abdomene in special

| CristiB93 a răspuns:

Poti sa mananci ce vrei tu, nu conteaza doar seara sa nu mananci deloc si cand mananci nu manca mult odata ci cate putin asa dimineata putin sa nu te saturi, la parnz tot asa deci nu conteaza ce mananci doar sa fie putin si seara nu mai manca deloc si daca vrei sa ai rezultate alearga cel putin 30 de minute in fiecare zi asa cum poti tu crede-ma eu asa am facut si in doua sau trei luni a slabit mult dar doar cu conditia sa especti ce am spus eu aici daca trisezi nu vei reusii si mai poti adauga tot felul de activitati sportive sau munci grele orice vrei tu care sa te solicite dar doar cum am spus eu vei reusii si poti sa mananci ce vrei tu nu conteaza doar sa nu exagerezi sa nu te saturi niciodata si seara culcate flamand iar daca chiar nu poti seara sa te culci flamand poti sa mananci fructe ceva dar doar fructe atat si vei reusii crede-mawinking

| crisbebe a răspuns (pentru CristiB93):

Seara nu se mananca fructe pentru ca contin vitamine si nu poti dormi noaptea, fructele se mananca in mod special dimineata sau pe parcursul zilei dar nu seara(stiu de la nutritionist si daca nu ma crezi uita-te la penultimul episod din next top model sa vezi ce zice).
Si nici sa nu te gandesti robert sa nu mananci seara pentru ca este cea mai mare idiotenie asta sa stai flamand ce vrei sa il imbolnavesti? medicul mi-a spus da nu mananci seara prajeli sau alimente grele si iaurt lapte salate sau putina carne dar cu putina paine.In timpul noptii organismul are nevoie de resurse sa proceseze si tu daca nu mananci seara organismul de unde sa ia resurse? crezi ca ii ajung alea de la pranz? de ce credeti ca uneori ne trezim satuli cum s-ar zice si alte ori ne trezim flamanzi? creierul lucreaza in timpul noptii si de aceea.
ROBERT poftim niste sfaturi utile :In primul rand ca sa slabesti trebuie sa reduci dulciurile si paine adica nu de tot dar asa mai putin si paine pe zi nu mai mult de 4 feli de paine pe zi si poti sa manaci salate iaurturi cu fulgi din astea asa mai putine prajeli seara la tv(tuturor ne place sa rontaim ceva la tv)sa nu iti iei covrigei si alte din astea ci fulgi de porumb sunt niste batoane dietetice cu fructe chiar si cu ciocolata si sunt foarte bune poti sa iei si biscuiti din acea belvita star.cam atat cu alimentatia acum sa trecem si la sport:
In fiecare seara sau dimineata fa exercitii si in cateva zile o sa se vada eu fac de miercuri si deja se vede.nu conteaza ce exercitii faci dar important e sa incepi cu 5 10 15...si cand ai ajns la 50 iei o pauza ma refer 5 genoflexiuni pe urma 10 si alete exercitii care alegi sa le faci eu de ex fac cu coarda:pun coarda intinsa pe jos si sar in jurul ei din stanga in dreapta sau orice vrei tu sa faci dar sa nu fie foarte abosotioare.
Poti sa iesi afara cu prietenii si sa faci gioking sa sari coarda orice nu conteaza dar sport sa fie poti sa iti inviti prietenele sa dansati chestii de genul asta dar ideea este sa nu fi sedentara ci sa faci sport mult si mai putin la calculator pentru ca ingrasa si dormitul la pranz sau lenevitul in exces iese clar din discutie (somnul ingrasa)dormi decat noaptea cat ai nevoie si in rest ce sa iti zic daca respecti o alimentatie bazata pe fructe si tot ce ti-am zis si daca faci sport iti garantez ca o sa slabesti si daca sari coarda destul de mult o sa fi muschi si patratele pe burta si la piciore la pulpa sus pielea o sa se intareasca nu o sa mai atarne iti zic din propria experiente.si apropo ce inaltime ai si cate kg? pentru ca de ex daca ai 1, 50 trebuie sa ai 40 de kg pentru ca trebuie sa ai cu 10 kg mai putin decat numarul de dupa virgula si tu cum ai 50 trebuie sa ai 40 cu 10 kg mai putin.este un simplu exemplu. sper ca te-am ajutat.
Incetati frate cu :nu manca dupa ora 19 pentru ca sunt pure aberatii poti sa mananci dar nu ca spartul asa ceva usor si o sa va zic si de ce poti sa mananci:noaptea, creierul si organismul are nevoie de resurse din corp si tu daca nu manaci de unde sa ia resurse? de ce credeti ca uneori ne trezim dimineata cu o foame si alteori nu? pentru ca in functie de efortul pe care il depui in ziua respectiva noapte organismul ea resursele din organism si noi daca nu mancam macar ceva usor ne imbolnavim pentru ca.cum s-ar zice lucreaza pe uscat.in caz ca zice cineva.
si daca si alergi si mergi cu biccleta si faci tot ce ti-am zis logic ca o sa slabesti si eu am slabit ca am sarit coarda si nu am mai rontatit atat

| CristiB93 a răspuns (pentru crisbebe):

Dar eu de ce crezi ca l-am pus sa nu manance seara,l-am pus sa nu manance seara fiind-ca este exact cum ai spus tu, daca nu mananca organismul o sa consume in timpul noptii burta aceea de care vrea el sa scape as daca mananca nu o sa mai consume din grasime organismul in timpul noptii si nu o sa slabeasca de aceea robert fa cum tiam spus eu daca vrei sa slabesti si nu iti fa griji ca o sa te imbolnavesti atat timp cat ai grasime nu o sa te imbolnavesti fiid-ca corpul consuma acea grasime daca tu nu mananci seara si o arde si astfel scapi de burta, dar pana la urma tu hotarasti pe cine asculti, e corpul tau iar eu iti doresc mult succes in orice varianta ai alegewinking

| Giinger a răspuns:

Fa 100 de abdomene de dimineata, alearga, nu mai manca grasimi(prajeli, prajituri, cartofi prajiti), strange burta pentru 30 de sec apoi expira si fa asta de cel putin 10 ori pe zi impreuna cu abdomenele, bea multe lichide sa elimin apa mai usor din corp si nu uita: un stil de viata sanatos, face un corp frumoswinking

| RazzyFUnik a răspuns:

Sport si dieta

| crynys a răspuns:

Abdomene, alergare, sala, si cel mai important nu te mai culca cu burta plina ultima masa o iei inainte cu cel putin 4 ore de culcare

| cracks54 a răspuns:

Nu mai consumi dulciuri,suc, alimente cu grasime, produse fast-food si practici un sport sau mergi la sala.Sau,daca nu vrei sport ti niste cure (gasesti pe google o gramada)dar tot trebuie sa renunti la alimentatia nesanatoasa(in cazul in care o consumi).PS:ia-o treptat!

| zxc3 a răspuns:

Faci abdomene

| Alcy a răspuns:

Dupa 2 saptamani abdomenul se reliefeaza daca faci constant exercitiile de aici:
http://cumul.ro/exercitii-pentru-abdomen/