| AlexAlx2626 a întrebat:

Cum scap de febra musculara? De 3 zile parca sunt robot laughing Abia ma misc. laughing Help me...

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Febra musculara se scoate facand in continuare mai multa miscare! Nu, chiar nu glumesc, asta este adevarul!

| Donsavas a răspuns:

Misca-te mai mult, asa te refaci mai repede! Consuma multa lamaie, e bogata in acid ascorbic care te reface si reduce durerea rapid. Hidrateaza-te si mananca proteine mai multe in perioada asta!

| Donsavas a răspuns:

Nu lua aspirina! S-a demonstrat ca nu ajuta deloc in cazul febrei musculare!

| alina2k18 a răspuns:

Pai cui pe cui se scoate :)) continua sa faci miscare daca de asta ai facut febra;)
In rest ceva suplimente anti carcei sau magneziu, ajuta.
https://www.pcfarm.ro/produs/3830/Anticarcel-Rapid-Plicuri

| siriusblack98 a răspuns:

Doamne ce raspunsuri imi vad ochii la intrebarea asta ''ia aspirina, vitamina C'' de la oameni care habar nu au ce vorbesc.Pentru febra musculara nu exista remediu la ora actuala.Muschiul se va reface dupa circa 5-7 zile.Indiferent daca se trage de la sport sau munca de orice fel.

| JackR a răspuns:

Vitamina C - pastile sau din surse naturale (mananca citrice).
Dusuri reci - cam greu, avand in vedere ca suntem in mijlocul iernii, dar le poti inlocui cu masaje cu o manusa aspra sau orice altceva care sa stimuleze circulatia la nivelul muschilor afectati.
Miscari usoare - adica misca-te, daca zaci nu faci decat sa prelungesti "chinul".

| HadesSs a răspuns:

Streching + aspirina + glutamina daca ai sa grabesti recuperarea.

| Samariteanul a răspuns:

Daca ai fost la sala sau ai facut multa miscare neincalzit o sa te mai tina ceva timp febra musculara, max 5 zile, deci mai ai doar 2 big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti poti lua niste benzi de rezistentã usoare de la myprotein si faci multe repetari la ce grupe ai febrã musularã, 4 serii cu 25 de repetari, 3-5 serii de 50-100 repetari.
In rest somn, mâncare si putinã miscare.

| Victoria18 a răspuns:

Aia trece de la sine

| Nevroza a răspuns:

Cafeaua ajuta la tesutul muscular, astfel va reduce durerea. Febra musculara trece tot cu sport. Trebuie sa mentii ca sa nu te doara. Incearca o inviorare in care sa te incalzesi, fa cateva flotari, genoflexiuni. Asa ca sanatate!

| Metalhead001 a răspuns:

Pe mine m-a ajutat Aspirina laughing, merita o incercare