| Mariosheeps a întrebat:

Cum se calculează? Am nevoie pentru liceul sportiv dacă puteți sa-mi dați un exemplu (3*MEDIA EDF cls V-VIII + 1 Media admitere dupa examen) / 4? Va rog

Răspuns Câştigător
| Mariosheeps explică:

Inmultește media la ed fiz. cu 3, adună media aia mică (cinci și jumătate), imparte la 4.

Cât iți dă?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dă-ne notele (MEDIA EDF cls V-VIII și Media admitere)!

| Mariosheeps explică (pentru sierra1):

Media educație fizica 10, și media admitere încă nu am dat examenul sa zic un 5, 50.

| Mariosheeps explică (pentru Mariosheeps):

8,8 nu știu dacă am calculat bine poți tu sa calculezi?

| sierra1 a răspuns (pentru Mariosheeps):

Ai văzut că știi? (in plus cinci miimi dar sunt irelevante)

| Mariosheeps explică (pentru sierra1):

Da,dar mi se pare diubios gen la o nota de 5, 5 sa iti iasa media de admitere 8, 8 laughing

| sierra1 a răspuns (pentru Mariosheeps):

Ai in plus cinci miimi dar sunt irelevante

| Mariosheeps explică (pentru Mariosheeps):

Inmultește media la ed fiz. cu 3, adună media aia mică (cinci și jumătate), imparte la 4.

Cât iți dă?