| tonyc7 a întrebat:

Cum se cheama chestia aceea la bicicleta, langa roata din spate care, daca o misti cu piciorul, bicicleta se sprijina in ea?

9 răspunsuri:
| tonyc7 explică:

Se gasesc cricuri de bicicleta in comert?

| anonimg a răspuns (pentru tonyc7):

Da, se gasesc cricuri:
https://www.emag.ro/search/cric+bicicleta
Recomand sa mergi cu bicicleta la un service de biciclete; acolo vei gasi si cric si il va si monta.

| Mogiojojo a răspuns:

Cric.

| tonyc7 explică (pentru Mogiojojo):

Multumesc tuturor, stiu ce e cricul dar n-am stiut ca se zice la fel ca la masina si la bicicleta. laughing))

| gigite a răspuns:

La fel, ca si la toate trotinetele, de diverse forme construite.

| LostForForever a răspuns:

Clik?

| HelpingHands a răspuns:

Cric! Pui bicicleta pe crick!

| tonyc7 explică (pentru HelpingHands):

Si daca bicicleta nu are prevazut asa ceva atunci cand ai luat-o noua, merge sa ii pui orice cric?

| Salontanul a răspuns (pentru tonyc7):

Merge aproape orice cric. Recomand unul de metal tip capra. Sunt cele mai bune. https://bit.ly/30OdNCO
Daca iei de plastic este mai ieftin dar o sa te tina cel mult un an - doi.