| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cum se numește mingea oficială cu care o sa se joace meciurile de la Cupa Mondiala 2022 din Qatar?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ball.

| sierra1 a răspuns:

E aia creată de Adolf Dassler

| Drimmero a răspuns:

Nici macar nu s-au jucat preeliminarile pentru cupa mondiala si tu vrei sa aiba minge deja? mai sunt 2 ani pana acolo, va fi cel mai trist campionat mondial si sfarsitul fotbalului,, au stricat arabetii totul si in sportul asta, se vor intrerupe campionatele interne pentru mondialul asta pentru a se juca iarna pentru ca vara au aia 100 de grade, vor da peste cap tot fotbalul, o mizerie de mondial, sper sa intre o tara cu renume in fotbal pentru organizare, Qatar nu exista pe harta acestui sport.

| Catrice a răspuns:

Ionica Mingea Suprema.

| gabicoo a răspuns:

Al Bahloon!
laughing

| Lucian4 a răspuns:

Qatarball. Trebuie sa aiba o denumire? cred ca sa nu fie confundata cu alte mingi din vestiar in campionatul internlaughing)