| DooM a întrebat:

Cum se serveste in tenis?

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu poti sa inveti asta aici. Priveste pe altii, apoi du-te pe teren si practica. O alta solutie, dar care va trebui sa se soldeze tot cu practica, ar fi sa cauti lectii video pe youtube. Pe mine m-au ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci mingea in aer, si după o povesti cu paleta, mingea trebuie sa cada pe teritoriul adversarului, si cam asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu mana

| MoruAndrei a răspuns:

Există trei tipuri de serviciu: plat (mingea este lovită în partea din spate), liftat (mingea este lovită în partea din dreapta sau în partea superioară) şi slice (mingea este lovită în partea din stânga). Nu ai cum sa inveti aici, apeleaza la un instructor, e cel mai bine.