| Ghideon a întrebat:

Cum slabesc cu ghimbir? Imi spune cineva o dieta bazata pe ghimbir?
Mulţumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| LifeIsBeautiful12 a răspuns:

Ghimbirul pe langa faptul ca ajuta la slabit, este si foarte benefic pentru organism. Poti face ceai de ghimbir sau sa bei zilnic apa cu ghimbir ras si felii de castravete in ea.

| Ghideon explică (pentru LifeIsBeautiful12):

Imi poti spune cam cum se prepara? se taie tot ghimbirul? cât beau pe zi şi când. Mulţumesc

| LifeIsBeautiful12 a răspuns (pentru Ghideon):

Pai daca vrei sa iti faci ceai, tai cam jumate din el si pui bucata intreaga sau o razi pe razatoare. Si poti face cat ceai vrei. Daca vrei sa bei apa cu ghimbir, ajung 2 l care este o valoare normala de baut pe zi si chiar ajuta, are multe proprietati ghimbirul. Si poti bea oricand vrei tu ceaiul sau apa cu ghimbir, doar sa consumi pe parcursul zilei.

4 răspunsuri:
| ThePowerlifter a răspuns:

Salut! Poti slabi cu orice, numai sa fii in deficit caloric.

| Ghideon explică:

Ok nene. Eu il folosesc ca sa vad oleaca de rezultate.