| whbl93 a întrebat:

Cum vi se pare programul asta pentru sala : luni - piept. marti- umeri trapez, miercuri- picioare, joi- spate, vineri - biceps si triceps?

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Mi se pare normal.

| Pool77 a răspuns:

Nu inteleg, de ce sa lasi Biceps-Triceps pe o zi, cand le poti face grupat cu aproape orice muschi intr-o zi.
Adica ok nu faci triceps cu piept caci ti se forteaza tricepsul etc.Sau nu faci spate caci ti se forteaza si bicepsul intre timp. Insa bicepsul si tricepsul sunt grupe musculare mici, aici ma refer ca nu ai nevoie de multe exercitii pentru ele ajung 3-4 intr-o zi de antrenament,chiar le poti face de mai multe ori pe saptamana.
Oricum,daca asa iti place fara pauza intr-o saptamana atunci urmeaza acest program,daca nu uite unul pe care l-am aplicat eu de mai mult,de fapt ce vorbesc ca si acum mai e cand fac dupa asta...
Luni-Piept,Biceps.
Marti:Spate,Triceps.
Miercuritongueauza.
Joitongueicioare,Umar.
Vineri:Biceps,Triceps.
Daca nu-ti place uite altul.
Lunitongueicioare, Triceps
Martitongueiept, Biceps.
Miercuritongueauza (Poti face cardio-abdomene daca nu faci de obicei.)
Joi:Spate, Umeri.
Vineri:Liber arbitru, eu as face Biceps+Triceps.