| anonim_4396 a întrebat:

Da chiar nu ai ce face cu doua gantere de cate 10 kg? Ma refer sa fac masa musculara la brate, sa fac cu o gantera de 20 de kg?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Încearcă să ajungi la 12-13 repetări după care crește greutatea. Din câte știu pentru masă musculară nu are rost să faci mai mult de 14 - 15 repetări.

3 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Daca vrei masa musculara trebuie sa cresti atat greutatea, cat si numarul de repetari. Asta, desigur, in timp. Incepe cu 10 kg, fa exercitiul cat poti de corect si cat mai multe repetari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă poți să faci mai mult de 10 repetări (corecte) cu 10kg, ideal ar fi să crești greutatea pentru masă musculară. 20 de kg e cam mult aș zice 15.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

10 pot

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Încearcă să ajungi la 12-13 repetări după care crește greutatea. Din câte știu pentru masă musculară nu are rost să faci mai mult de 14 - 15 repetări.