| Anonimuserr a întrebat:

Dați-mi un pronostic pentru partida de deschidere de la UEFA Euro 2016 dintre Franța și România.
Considerați că putem învinge?
Eu sunt sigur că avem șanse pentru a marca goluri și de ce nu a câștiga partida, cu toate că va fi foarte greu. Nici Franța nu trece printr-o perioadă strălucită. Să ne aducem aminte de prestația lor de la FIFA World Cup 2014 în care s-au făcut oarecum de râs fiind eliminați în sferturi de finală. Ei și-ar fi dorit chiar finala sau măcar o semifinală. Este posibil să fim huiduiți, fluierați ș.a.m.d. Știți și voi relațiile dintre Franța și România...

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca o sa fie meci egal, avand in vedere si precedentele meciuri de deschidere la la CE.

| Drimmero a răspuns:

Sunt in forma atacantii francezi, asta e drept, dar cu Giroud daca il joaca titular, nu ne bat francezii! Ti-o spun din proprie experienta, patesc pe pielea mea sa rateze prapaditul in meciurile importante! Eu zic ca maxim un egal scoatem, dar ramane de vazut/

| oprescudorin11 a răspuns:

Am vazut meciul! Deci raspunsul nu e de actualitate! Dar este CLAR: Romania a castigat(avand in vedere ca primul GOL al francezilor l-as invalida si eu si orice om normal).Din pacate sunt alte afaceri acolo, cei care masluiesc justitia.

| Anonimuserr explică (pentru oprescudorin11):

Cum zicea Tatarusanu. Citez,, Cu greşeala arbitrului şi cu un şut de excepţie au obţinut victoria".
Eu consider ca am castigat vineri seara la neoficial. Dar pana la urma conteaza realitatea. Au castigat partida. Eu am vazut ca am avut ocazii mai mari ca ei. Cica la UEFA nu merge cu coruptia, cu toate astea i-au prins cu un microfon ascuns in cheile de la hotel ca fac afaceri si sunt corupti chiar la Nyon la UEFA in Elvetia. E straniu, dar vezi, coruptia e un fenomen generalizat, fiind pretutindeni.

| WaterDrop a răspuns:

3-2 pentru Franta sigur.

| Pool77 a răspuns:

Du-te ma, sa zici ca Franta nu e acum intr-o "situatie" buna e ca si cum ai spune ca Chiriches e cel mai bun fundas de la Euro.
Ne dau Francezi cel putin 3 goluri daca nu mai multe, daca noi marcam? Asta nu stiu posibil sa avem un sut pe poarta, dar altfel.

| Anonimuserr explică (pentru Pool77):

Este o problema cu Karim Benzema dar din cate am azuti si moralul echipei este unul redus.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Bataie la meci o sa fie? Egal cred.

| Anonimuserr explică (pentru AntoniSoulesOne):

Daca băieții sunt în formă și cu moralul ridicat putem și bate. Mai bine și de arbitru.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Anonimuserr):

Are sanse Romania. Daca joaca cum trebuie, nu asa la sictir pentru cativa bani.

| Anonimuserr explică (pentru AntoniSoulesOne):

Banii sunt egali cu 0. Cel putin pentru mine asa ar fi. Cand joc la EUro dau tot ce pot ca sa fim mandrii sa ne dam mare ca suntem ''cineva''.

| AntoniSoulesOne a răspuns (pentru Anonimuserr):

Macar conteaza ca se joaca la euro.