| GheorgheGino a întrebat:

Daca ai febra musculara inseamna ca ai lucrat bine sau cresc muschii atunci? Eu la inceput faceam febra musculara pe fiecare grupa dar dupa un timp nu mai fac, uneori foarte putin.Am cautat pe internet si nu am gasit decat contraziceri, lamuriti-ma si pe mine.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Faci febra musculara atunci cand depui efort mai intens iar muschii nu au fost obisnuiti cu asa ceva. Cu timpul, chiar daca faci acelasi efort, febra musculara va dispare.

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Febră musculară face orice om care nu este obișnuit nici măcar cu exercițiile fizice. Dacă va continua zilnic, febra va dispărea. Dar să nu se treacă la suprasolicitare că nu este bine, ci foarte grav.

| LPCTSTR a răspuns:

Febra musculara denumeste mici crapaturi in fibrele musculare, nu cat de bine ai lucrat, nici daca cresc sau nu.

| flixbuster a răspuns:

Ia de la unii care sunt de meserie:

https://www.medlife.ro/......ctica.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca ai facut peste ce esti obisnuit. Normal ca la inceput orice forma de exercitiu este peste ce esti obisnuit si vei face febra. Asta se mai intampla si dupa pauze sau daca o vreme te-ai antrenat mai usor si dupa faci un antrenament foarte greu. In rest nu prea e cazul. Ce inseamna febra musculara este ca au avut loc ruperi de muschi si acestea se repara. Deci da, te adaptezi la un nou efort. Dar asta se intampla dupa fiecare antrenament, la un nivel mai mic.

| Rux2000 a răspuns:

Normal ca nu mai faci pentru ca s-au obișnuit mușchii

| YuliaNNN a răspuns:

Nu mai bea lapte si alte lactoze cand faci sport. Risti si carcei sau alte blocari ale muschilor voluntari. Stiu ca am patit.