| anonim_4396 a întrebat:

Daca alonja e in general egala cu inaltimea(cu mici diferente), cum de faimosul boxer mayweather are 173cm inaltime si 183cm alonja? Cu toate astea nu se prea vede ca are mainile disproportionat de lungi.
Daca eu am 172cm inaltime si 172cm alonja am cumva mainile prea scurte?
P.S. Nu stiu daca am pus la categoria corespunzatoare.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai enunțat un sofism perfect.
zici: Daca alonja e in general egala cu inaltimea(cu mici diferente)
- adică enunți starea de normalitate

apoi zici: Daca eu am 172cm inaltime si 172cm alonja am cumva mainile prea scurte?
- adică starea de anormalitate

Te incadrezi în prima afirmație dacă ai înălțimea = alonja, ești normal. Boxerul e anormal și de aia e campion. Pa.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da le ai scurte deocamdata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

*171