| anonim_4396 a întrebat:

Daca am 1.62 e ok o bicicleta cu cadru de 18 inch/ 46cm?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cind vrei sa cumperi bicicletă o probezi, mergi in magazin si cumpără ti, nu de pe olx sau alte platforme, deoarece ne avand cum sa o probezi te alegi cu un lucru prost, pe bani multi.Dar cumpărînd o din magazine specializate ai o garanție si te pot ajuta cei de acolo sa alegi un produs bun nou si de calitate, cu garantie in cazul in care ai probleme cu ea ei ti o schimbă.

| ByREV a răspuns:

La inaltimea ta, marimea S de 26er sau XS pentru 29er... Ca si compromis o bicicleta de 27.5 e perfecta, iar ca marime 16-17 inch, altfel devine incomoda... 18 este prea la limita. Daca optezi pentru bicicleta 29er marimea de 16 inch e perfecta!

| cristian144 a răspuns (pentru ByREV):

Https://www.carpatsport.ro/......57c50.html
Pe asta voiam sa o iau, dar ma gandesc ca mai cresc oricum si nu prea gasesc cu cadru de 17.

| ByREV a răspuns (pentru cristian144):

Geometria pare faina, acum daca ai luat-o sa o stapanesti sanatos, de crescut mai cresti daca nu ai inca 18-19 ani big grin