| MrFunky2 a întrebat:

Daca am 13 ani,sunt gras si sunt praf la fotbal,pot sa ajung un fotbalist bun,fie profesionist fie doar bun, daca slabesc si ma antrenez?

6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu e exclus, dar cu acelasi efort poti sa ajungi sigur altceva foarte bun. Daca erai dotat pentru fotbal, erai cel putin printre cei buni din scoala, si daca iti placea miscarea nu erai gras.

| AlexCristi97 a răspuns:

Daca te gandesti sa te faci fotbalist ca aia au multi bani, renunta la gandul asta ca e putin probabil sa ajungi la nivelul acela. In schimb, cum ti-au zis si altii, cu putin efort poti ajunge orice

| NellieLovett a răspuns:

Vointa e cheia oricarui succes. Daca te antrenezi zilnic, poti reusi aproape orice.Mai ales la varsta copilariei.Asa ca nu te descuraja si incepe antrenamentul!winking

| xByte a răspuns:

Depinde de talentul si de viziunea ta asupra jocului, fiindca degeaba slabesti si te antrenezi ani intregi, daca vei fi limitat din cauza talentului si a viziunii tale.

| Arii2 a răspuns:

Normal Messi la inceput era minion avea 1.45 si era foarte bun apoi si.o facut operatie nu conteaza cum areti si cat muncesti pentru visul tau!

| eminescuhipiot a răspuns:

Daca iti propui cu adevarat, ai si ceva talent, ambitie si perseverenta, poti. drumul spre succes e greu, depinde de tine daca faci fata si-ti doresti suficient.