| Fabian2 a întrebat:

Dacă am 15 ani și 1.80m ma pot apuca de sala sau îmi poate afecta sănătatea?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,singurul lucru care ar putea afecta coloana sunt greutatile mari atat

| superAndrei a răspuns:

Sala nu o sa afecteze niciodata sanatatea! Go for it!

| cristiww a răspuns (pentru superAndrei):

Esti sigur de asta superAndrei? sportul facut cu moderatie, cu miscari super corecte poate ca nu afecteaza. Dar in momentul in care pui si tot pui kg pe bara dorind sa ajungi la limita maxima genetica ( chiar si facut corect) tot iti afecteaza spatele, umerii, coatele, genunchii. Toti amicii mei care au 40-45 de ani au probleme, inclusiv eu, si eu am fost genul care m-am ferit de probleme.
Eu zic sa faci tu vreo 15-20 de ani si apoi mai vorbim.