| GabiIancu2001 a întrebat:

Daca am 16 ani și 2 luni și am 1, 65 pot până la 18 sa ajung la 1, 68 măcar?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti creste mult mai mult de 3cm in 2 ani dar depinde si de parintii tai cu toate ca eu stiu pe cineva cu parinti pana-n 1, 65 si el are 1, 85 la 14 ani. Poti incerca sa faci si sport..de preferat inot sau baschet iar pe net mai sunt si niste exercitii de stretching dar nu stiu cat sunt de folositoare pentru ca nu le-am incercat si nici nu stiu pe cineva care le-a folosit pentru a creste.

| Iosuat a răspuns:

Inaltimea ta in proportie de 80% este dictata de genetic, adica, te poti uita la tatal, mama ta apoi la bunici si vezi in ce parte inclini, acela iti va fi reperul de inaltime pe care il vei avea la o dezvoltare maxima! Pana la 18 ani poti ajunge LINISTIT si la 1, 80, eu in aceasta perioada m-am inaltat cel mai tare, dar asta cum am spus depinde...in rest incearca sa faci sport cat de mult si o alimentatie echilibrata pentru dezvoltarea ta, numai bine!