| Goga_Doina_1995 a întrebat:

Daca am 60 kg și 12 ani ce trebuie sa fac că să slăbesc? E bine la kg mele sa am o înălțime de 1m și 60-65? Va rog sa ma ajutați!

7 răspunsuri:
| Teodora54 a răspuns:

Eu am 11 ani si aproape 50 de kilograme. Ingrasarea este din cauza ca nu facem sport si ca mancam prostii mai in fiecare zi. Eu am 1, 60 inaltimea. Cred ca e absolut okey sa ai inaltimea asta la aceasta varsta. happy

| KanezuY a răspuns:

Nu,nu este normal.

| vocea a răspuns:

Trebuie neaparat sa slabesti.

| presus a răspuns:

Alearga, fa gimnastica, abdomene si alte exercitii fizice. Pe langa miscare, evita prajelile, grasimile si orice contine zahar in exces. Hidrateaza-te des cu minim 2l de lichide pe zi si uita de sucurile acidulate. Imparte-ti mancare in doua, pe portii mai mici, cat sa nu te ia foamea. Trebuie sa scapi de aproximativ 10 kg, si nu o faci doar pentru a arata bine, ci si pentru sanatatea ta. Ai nevoie de multa ambitie, spor!

| Goga_Doina_1995 explică (pentru presus):

E bine daca la primăvară merg la SALĂ?

| presus a răspuns (pentru Goga_Doina_1995):

Este foarte bine, spor!

| N0NAM3BR0 a răspuns:

Buna! Eu am 10 ani si am 60 de kg sau 61 si 1.55 vreau si eu niste sfaturi