Întrebare recomandată | CMGeorge98 a întrebat:

Daca am scolioza am voie sa fac sala? Vreau sa fac sala pentru muschi/forta dar nu stiu daca am voie sa fac din cauza scoliozei...

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta numai un medic iti poate spune, desii tu pari a nu da nici o importanta problemei serioase pe care o ai in relitate, ca-n loc sa-ti tratezi scolioza, pe tine te intereseaza facutul muschilor.

Ce-i mai placut, un cocosat cu muschi, sau un om drept si fara muschi?

| CMGeorge98 explică (pentru Violleta2022):

De fapt vreau sa slabesc fara sa imi pun in pericol sanatate si sunt de parere ca sala m-ar putea ajuta. Referitor la medici parerile sunt impartite. Medicul de familie nu-mi recomanda pe cand un medic primar de la o clinica privata imi recomanda (tin sa precizez ca nu m-a consultata nimeni, astea au fost doar niste sfaturi ). Miercuri o sa aflu ce mai imi recomanda si kinetoterapeutul.

| Delocimportant a răspuns:

Nu prea ai voie, din cate stiu

| cehos69 a răspuns:

Eu am o usoara cifoscolioza, majoritatea doctorilor mi-au recomandat sa nu fac sala cand eram mai mic nu i-am ascultat si recent in urma unor radiografii am observat ca s-a remediat destul de mult problema+ ca si durerile au disparut ceea ce cu kineto nu prea merge.
daca nu e foarte grav si nu ai dureri mari cand faci la sala nu vad daca e vreo problema.

| Ionut121208 a răspuns:

Vorbeste cel mai bine cu un medic, el stie cel mai bine