| anonim_4396 a întrebat:

Daca ati avea o echipa de fotbal si ati avea posibilitatea de a lua 18 jucatori (titulari si rezerve) care ar fi aceea?

Primul 11 al meu:
Portar: Manuel Neuer

Fundasi: Marcelo (fundas stanga); Jerome Boateng (fundas central); Diego Godin(fundas central); Dani Alves(fundas dreapta).

Mijlocasi: Andres Iniesta(mijlocas); Thomas Muller(mijlocas ofensiv); N'Golo Kante(mijlocas).

Atacanti: Marco Reus(atacant stanga); Robert Lewandowski(atacant); Lionel Messi(atacant dreapta).

Rezerve: David De Gea(portar); Leonardo Bonucci(fundas); Hecto Bellerin(fundas banda - stanga si dreapta); Radja Nainggolan(mijlocas); Mohamed Salah(mijlocas banda- stanga si dreapta); Sergio Aguero(atacant); Neymar(atacant dreapta-stanga-central).

Puteti sa va spuneti parerea despre echipa mea happy

39 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

4-3-3: Petr Cech - Kolarov - Sergio Ramos - Pepe - Srna - Neymar - Pogba - Bale - Ronaldo - Ibrahimovic - Messi
Rezerve: Neuer - Danilo - Thiago Silva - Ozil - Hazard - Martial - Aguero
Jucatori care n-au prins, la limita, echipa: De Gea - John Terry - Fellaini - Mkhitaryan - Ribery - Benzema

| Ionut621 a răspuns (pentru AFR81):

Nu il vad pe Bale si Neymar ca mijlocasi... Este nevoie de ei in atac si ei sunt pe banda unde se alearga cel mai mult, dar e ok echipa happy si nu vad de ce nu a prins la limita Benzema echipa, un jucator super care da in bara sau pe langa, dar are sanse de reusita, mici da bunelaughing

| AFR81 a răspuns (pentru Ionut621):

Mda, e cam greu sa gasesti un sistem in care sa-i integrezi pe toti. Sa zicem ca, atat Bale, cat si Neymar si Pogba, sunt putin mai avansati decat mijlocasii clasici. Iar in ceea ce-l priveste pe Benzema, a intrat in joc subiectivismul meu. E atacant de top, dar parca nu-i chiar pe gustul meu. Acelasi subiectivism i-a adus si pe Martial si Fellaini in lot. Pur si simplu imi place de ei laughing

| Drimmero a răspuns (pentru AFR81):

Sa nu-l pui pe Bellerin in banda e deja blasfemie... si nici pe Ozil sa nu-l pui in echipa si sa-l pui rezerva si sa bagi petardele de Fellaini si Neymar

| AFR81 a răspuns (pentru Drimmero):

Sa-l pun pe Bellerin in banda pentru ce? Ca n-a trecut Snodgrass sau mai stiu eu cine, de el? Nu poti sa faci dintr-un jucator care are 21 de ani si n-a castigat absolut nimic cu echipa de club sau cu nationala, cel mai bun fundas din lume. Si Cech e in aceeasi situatie ca si el la Arsenal, insa acesta a facut performanta la alte echipe, a aparat poarta in finale de Ligi ale Campionilor, a castigat titluri in Anglia, e cu totul altceva daca ne gandim bine. Nu poti sa te raportezi strict la joc, la performanta de pe teren, cand evaluezi un jucator. Nici Balonul de Aur nu se da pentru asta. Anul acesta l-a primit Ronaldo pentru ca a castigat UCL si CE.
Ozil e bun, imi place de el, dar nu intra in primul 11, iar Neymar, chiar daca nu-mi place ca si caracter, este de o valoare indiscutabila. La Fellaini a intrat in joc subiectivismul. Imi place de el pentru ca e muncitor, iar la jocul aerian, este o forta a naturii. Nu am mai vazut jucator sa castige 9/10 dueluri aeriene in careul advers. Din multe faze au iesit goluri. Poate doar Peter Crouch sau Jan Koller sa se compare cu el. Astea sunt parerile mele si mi le mentin.

| Drimmero a răspuns (pentru AFR81):

Nu trece nimeni de Hector...cat timp a lipsit jucam in 10 si a lipsit de la meciuri importante unde am pierdut puncte care ne faceau sa fim la bataie sus.Nu am vazut teapa mai mare data de Everton pana acum,, are la activ un Fa Cum luat in mai...mare 'jucator', Ozil l-a egalat pe The King la assisturi intr-un sezon, despre ce vorbim? El si Alexis sunt de nedespartit la Arsenal. Cu Cech sunt de acord, e o legenda! Neymar e mic pe langa Messi si Suarez la Barca/

| Ionut621 a răspuns (pentru Drimmero):

Mie mi se pare mai buni Giroud cu Ozil decat Ozil cu Sanchez. Sanchez nu e asa bun. Are viteza, dar la cap nu e asa bun fata de Giroud.

| Drimmero a răspuns (pentru Ionut621):

Giroud? bwhahahahaha

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Eu am vazut meciul cu Bournemouth si nu mi-a lasat impresia asta Bellerin.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine ca-i dai in cap lui Bellerin,, facand un meci modest, tu nu cred ca l-ai vazut in forma lui maxima, cand facea bulevard cu toti din fata...

| Ionut621 a răspuns (pentru Drimmero):

Bellerin nu e cel mai bun fundas, el nici nu are experienta destula sa devina macar ce e acum Lahm, Dani Alves.
Cu Wenger, Bellerin si restul tunarilor nu o sa mai castige nimic, niciodata, are 67 de ani, i-a ajuns, o sa schimbe la pauza si in vestiar discuta tacticile din cosciug. A distrus aproape toata echipa Ozil, Sanchez, Mertesacker. Sper sa antreze o data si o data Cech sa le arate cum se face tactica adevarata.

Dar oricum o luati pe coaja din nou in Champions League de la Bayern

| Drimmero a răspuns (pentru Ionut621):

W0nger out! Cancerul lui Arsenal! Cat despre Bayern... daca am scos egalul la ei,, ii eliminam!

| Drimmero a răspuns (pentru Ionut621):

0-4 in deplasare la Swansea... cat de mare este Arsenalul, ii multumesc pentru toate momentele si pentru ca exista, Bellerin o sa ajunga in curand o legenda in fata tuturor tunarilor, a ajuns deja in inima si fata mea prin faptul ca i-a dat Barzei refuz total,, ramane un idol aici!
W0nger out,, mosneag securist/

| Ionut621 a răspuns (pentru Drimmero):

Cat timp Wenger e la Arsenal, nimeni numai devine nici o legenda! O sa o spun in continuu pana isi da lumea seama ca e prost laughing Bellerin nu il mai vad la Arsenal peste 1-2 ani.

Si nu bateti voi Bayern, mai ales ca a revenit in forta Muller, si daca Ancelotti foloseste un 4-2-3-1 va luati adio! + daca joaca cum a jucat in Dubai, stiu ca sunt echipe slabe, dar au avut meciurile astea 2 ca pe playstation, vorba lui Sumudica laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Ionut621):

E prost? e un h.a.n.d.i.c.a.p.a.t,, boala lui Arsenal este el. Tocmai si-a prelungit contractul Bellerin,, nu va pleca.
Daca si cu parca,, ramane de vazut in ziua meciurilor ce-o sa fie, si noi cu echipa buna i-am batut pe Bayern,, calificarea se joaca pe Grove/
Sa tii minte acest aspect, trebuie sa jucam bine pe Allianz Arena ca sa ne obtinem biletul pentru sferturi!

| Ionut621 a răspuns (pentru Drimmero):

Puteti sa obtineti biletul chiar daca sunteti eliminitati, noi va asteptam sa dati bani pe bilete laughing
Bellerin crede-ma are potential, dar nu il foloseste, el ramane la acel stadiu mediu cu care sunt invatati toti jucatorii tineri. la Real, Barca(mai ales Barca au nevoie de un fundas dreapta si Bellerin s-ar intrega perfect cu Alba, Pique, Mascherano si viitorul Umtiti) el va deveni cu adevarat o legenda la una dintre ele.

Dar oricum astept "urmatorul" produs, Vlad Dragomir al lui Arsenal, poate viitorul Ozil, seamana mult cum da el pasele decisive, parca il vezi pe Ozil.

| Drimmero a răspuns (pentru Ionut621):

Visati la Bellerin? Bwhahahaha

| Ionut621 a răspuns (pentru Drimmero):

Visez sa il vad la Barca, nu tin cu Barca, adica nu sunt un mare fanatic, dar imi place, imi place de Messi ca ofera respect! Nu ca Cristi in meciul cu Sevilla dand cu mingea in Vitolo, jalnic!
Ronaldinho a schimbat fotbalul la Barca, a facut din echipa aceea, decenta, in una super buna, cu stilul dau de a se juca, nu a face fotbal! Ceea ce continua in atac cu MSN (chiar daca Neymar nu are cel mai bun sezon, fiecare are un sezon prost in cariera.).
Barcelona are mare nevoie de un fundas dreapta il vad pe Hector perfect in defensiva, fiind un spaniol s-ar integra foarte bine, si va avea de invatat mult sa devina urmatorul Alves.

| Drimmero a răspuns (pentru Ionut621):

Visati in continuare la Bellerin, ramane tunar pe viata!

| Ionut621 a răspuns (pentru Drimmero):

Facem pariu ca pleaca?laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Ionut621):

Nu te pune cu mine la pariuri cand vine vorba de Arsenal si de tot ceea ce tine de club... vei pierde/

| Ionut621 a răspuns (pentru Drimmero):

Serios? Faci parte din co-antrenori laughing

Vrei sa vezi ca Ozil, Sanchez o sa plece pana in 2018 de la Arsenal? laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Ionut621):

Ozil a declarat ca ramane la Arsenal pana cand sta si mosneagu',, deci e clar ca nu pleaca prea curand, Sanchez si-a prelungit si el contractul si nu pleaca prea curand,, venise Bayern, Real, Chelsea cu oferte... bleah/

| Ionut621 a răspuns (pentru Drimmero):

Sanchez nu are ce cauta sunt multi extreme Ribery, Robben, Muller*, Coman, Costa ne ajung. Bayern are nevoie de crescut tineri pentru ai schimba pe Robben si Ribery, Lahm are un viitor pe Rafinha si Alonso il are pe Renato sunt super jucatorii, si sper sa ramana la noi happy
Multi fotbalisti au zis ca raman la aceea echipa, dar au plecat dupa bani. Exemplu Tevez, a zis ca ramane la echipa unde a crescut, etc. si a plecat dupa bani...
De nu o ajunge si Ozil la o echipa ca PSG, numai fi asa de convins ca nu stii tu ce va fi, ce decid unii. Uite mie nu imi place Real, dar daca o sa am sansa sa ma lansez(la 25-26 ani cand pot sa fiu si eu titular 100%, o sa ma duc, cariera mea e in joc…). Doamne ajuta!laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Ionut621):

Ozil are demnitate si nu se duce sa joace la camile...
Abia astept s-o vad si pe Bayern fata-n fata cu Arsenal la duelul din UCL/

| Ionut621 a răspuns (pentru Drimmero):

Si eu sper sa fie 5-1 pentru Bayern cum a fost in finala UCL.
Crede-ma Ozil o sa plece vara viitoare, daca nu o sa revina cu jocul de PL. Lui ii sta cel mai bine in Spania(ce a facut la Real a fost senzational, sper sa revina la Real. Tot o sa il respect daca ajunge din nou acolo), nu in Italia, Germania, Anglia sau orice alt campionat de top.

| Drimmero a răspuns (pentru Ionut621):

Ce finala cu 5-1 visezi? Stai calm ca nu ne bate Bayern cu asa scor... nu mai visa malai, ti-am mai zis.

| Ionut621 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu finala, sorry m-am gandit la altceva si am scris ca prostu'.
Cand era in grupe Bayern a batut Arsenal cu 5-1, asa o sa faca si acum, doar cu un scor 6-3, 5-2.

| Drimmero a răspuns (pentru Ionut621):

Vise,, vise... daca scoatem egalul in Germania, ne calificam acasa. Freiburg o conduce acum pe Bayern cu 1-0/

| Ionut621 a răspuns (pentru Drimmero):

Freiburg e o echipa de calitate, dar e 1-1 minutul 43 din pacate si castigam. Nu se termina un meci asa usor.

| Drimmero a răspuns (pentru Ionut621):

1-2, ce atacant e Lewandowski, cum s-a descotorosit de adversarul lui direct si cum a intepat mingea, fabulos... ce meciuri ne asteapta cu gigantul Bayern Munich!

| Ionut621 a răspuns (pentru Drimmero):

Gigant e putin spus laughing

Pacat ca Ancelotti nu joaca cu ceva mai defensiv sa numai luam goluri degeaba.

| Drimmero a răspuns:

Poti sa-l bagi lejer de pe Bellerin sa joace in locul lui Marcelo,, e cel mai bun pe postul lui in Anglia si probabil cel mai bun fundas de banda din lume!
Domini lumea cu echipa asta cel putin 4-5 ani/

| Ionut621 a răspuns (pentru Drimmero):

Fan Gunners laughing Ma mir unde e cancerul alb, momentan nimeni "unde e Ronaldo?" laughing
M-am gandit in locul lui Muller sa fie Ozil, dar Muller e mai ofensiv si imi place mult mai mult

| Ionut621 a răspuns (pentru Drimmero):

Dar oricum o echipa ca asta... Ar costa sute de milioane de euro laughing
Nici nea Jiji nu are bani de asa ceva sad

| Drimmero a răspuns (pentru Ionut621):

The Arsenal!
Echipa celor multi si 'albi'... Ronaldo e zeul fotbalului in acest moment!

| Ionut621 a răspuns (pentru Drimmero):

Nu e niciun zeu oh go on Nu o sa fie niciodata la perfomantele lui Messi..Cristi are 31 de ani, Messi 29.
"Zeul" are 4 baloane, King Leo 5... Messi dribleaza 3 fara probleme, dar Cristi nu prea dribleaza. Pasa la Bale si run :/ Really?!
Diferenta?laughing nu il mai simpatizati pe unul care incalta ghete cu talpa de aur... Are propriul muzeu. Cum frate sa te lauzi atat :/
Pele este si va fi cel mai bun, nimeni nu il poate detrona sau sa faca ce facea el pe teren.

| Drimmero a răspuns (pentru Ionut621):

Bwhahahahaha,, tine minte asta, eu ca tunar il respect pe Ronaldo enorm, l-am injurat cat timp juca pentru United si marca impotriva Arsenalului, dar eu pe omul asta il stimez enorm! Daca e prea bun, de ce sa nu se laude?

| DanFunie a răspuns:

Tu cred, adica din ce vad ca ai folosi un 4-3-3, mie unul nu-mi place aceasta formatie. Hai sa-ti zic echipa mea:

Formatie 3-5-2:

Primul 11:

Portar: De Gea

Fundasi: Marcelo (fundas stanga), Gabi Tamas (fundasi central), Sergio Ramos (fundas dreapta)

Mijlocasi: Kante (Mijlocas defensiv), Fabregas (Mijlocas defensiv)
Mijlocasi Ofensivi: Cristiano Ronaldo (Mijlocas ofensiv stanga), De Bruyne (Mijlocas ofensiv central), Lionel Messi (Mijlocas ofensiv dreapta)

Atacanti: Giroud si Karim Benzema

Rezerve: Marchetti (portar), Bonucci (fundas), Stefan Radu (fundas), Mohamed Salah (Mijlocas), Isco (Mijlocas) si Chicharito (Atacant).

Asta ar fi echipa ideala pentru mine big grin