| Eloyseely2212 a întrebat:

Daca beau aproape 3 litri de apa pe zi intr o luna cat pot sa slabesc?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu are nicio legatura. Apa e buna ca gen nu faci celulita din cauza ca nu mai ai retentie de apa in organism, dar daca mananci toate prostiile si esti sedentar/a poti sa bei cata apa vrei ca bei deageaba (in ceea ce priveste kilogramele in plus)

| Violleta2022 a răspuns:

Apa nu te slabeste, iti hidrateaza corpul doar.
Dar sportul te slabeste si portiile mici de mancare!

| Aasdfghj a răspuns:

Nu poti sa slabesti in felul asta. Trebuie sa renunti la mancarea fastfood, prajeli, sucuri. Alege sa mananci sanatos si sa faci sport

| presus a răspuns:

Nu vad legatura...

| nugasescusernameliber a răspuns:

Apa este buna fiindca hidrateaza, ajuta la eliminarea toxinelor, rezidurilor, digestiei, iti imbunatateste aspectul pielii...insa de slabit fara un ajutor (dieta si sport) ma indoiesc ca vei reusi.

| ovidiu123432 a răspuns:

Daca bei apa nu te ingrasi/slabesti trebuie sa faci exercitii zilnice dar sa nu fie in exces de exemplu azi alergi 3-4km sau faci 100 de flotari si maine nu mai poti de febra, faci cate crezi ca poti dar sa faci zilnic, daca faci doar odata pe saptamana nu rezolvi mai nimic.

| Nume2 a răspuns:

Nimic, nu slabesti cu apa. Slabesti facand sport si mancand sanatos.

| GeoforceExperience a răspuns:

NU daca vrei sa slabesti trebuie sa fi in deficit caloric daca nu faci asa ceva nu vei slabi niciodata indifirent daca mananci sanatos sau faci sport

| Calin_Alexia_2001 a răspuns:

Depinde. Daca bei doar apa nu prea ai cum sa slabesti. Ar trebui sa tii dieta si sa faci sport! Poți cauta pe net o rețetă cat mai usoara si nu de genu : cu banane, mere, pere etc. Poți bea si multa apa sa faci niste fitnes in fiecare zi, sa mănânci cat mai putin spre exemplu dimineata mult dar ceva usor, dupa-amiaza tot ceva usor cauti pe net si seara nimic sau foarte putin.
Eu sper ca te-am ajutat!

| Muj_Raúl_1994 a răspuns:

Trebuie să iți controlezi stilul de viață. E foarte important să faci sport, să te odihnești suficient, să ai o alimentație echilibrată (nicidecum să nu mănânci foarte puțin/dar nici prea mult)