| Geana_Traian_1996 a întrebat:

Daca dau 2 goluri in deplasare si nu am dat nici un gol acasa, iar calalta echipa a inscris cate unul in deplasare si acasa, Care castiga?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cea cu mai multe goluri in deplasare obtine un punctaj mai mare.

| AFR81 a răspuns (pentru Salontanul):

De fapt, nu obtine niciun punctaj. 3 puncte se dau, in fotbal, la victorie, de cand ma stiu. Echipa care, in caz de egalitate, are mai multe goluri in deplasare, pur si simplu se califica mai departe pentru ca regula golului in deplasare este valabila doar in competitiile eliminatorii.

| Drimmero a răspuns (pentru AFR81):

Golul in deplasare face cat 2, cea mai proasta regula impusa de UEFA.

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Intr-o dubla-mansa se califica cea cu 2 goluri in deplasare,, golul din deplasare cantareste enorm.