| Joker3134 a întrebat:

Daca ești înalt te ajuta să scoți un barem mai bun la o probă de rezistenta?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Uita-te la orice atletism cu alergari si o sa vezi persoane de inaltimi diferite care concureaza
deci nu inaltimea e principalul factor, ci... genetica in sine (muschi, tendoane, etc.) plus antrenamentul

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Inaltimea nu este un criteriu bun, sa confirmare ca poti scoate un barem foarte bun la rezistenta.
Stiu cazuri cu oameni micuti de statura, care sunt mult mai rapizi decat cei inalti.
In final, castiga ala care este cel mai bine pregatit.