| AlexIonut2013 a întrebat:

Daca fac 100 de abdomene si 100 de genuflexiuni in fiecare seara imi pot face abdomenul plat pana in vara? Am inceput sa am burta si vreau ca pana in vara sa fiu plat.

8 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu ajungi plat nici daca faci o mie.Garasimea nu se da jos prin sport, se da jos daca nu mai maninci asa mult cum o faci acum.Deci tu la cita activitate fizica ai maninci peste masura.Ai invatat asa organismu si o sa spui pai daca imi cere.Pai cere da tu nu-i da, fata ca ploua laughing si atunci creoeru va trebuie sa treaca la treaba sa ia din burta aia ce o ai laughing si asa poti ajunge scindura nu plat, poti sa ajungi si schelte unblator laughing creieru daca nu-i dai ia grasime, cinmd termina cu grasimea ia din tesuturi muschi prima data si tot asa. Abdomene faci sa mentii muschii in forma tonifiati, eventual sa le maresti masa daca faci mai mult decat sa-i mentii.Deci slabeste mai intii cum zicea cineva pe aici apoi iti mentii ce ai, daca ai, iar daca nu ai bagi sport si faci.

| AlexIonut2013 explică (pentru relian):

Pai m-am ingrasat in perioada Craciunului datorita faptului ca mancam prea mult, dar o intrebare: Eu mananc zilnic cam asa :
-dimineata(8 dimineata): 1 sau 2 felii de paine cu branza topita si o cana cu ceai
-la pranz(ora 11-12): o supa de gaina/porc sau friptura facuta la cuptor
-seara( ora 6-8): o supa sau cartofi prajiti cu smantana.
Ce ar trebui sa mananc la fiecare masa ca sa slabesc? Incerc multe supe deoarece am inteles ca sunt foarte bune la slabit.

| relian a răspuns (pentru AlexIonut2013):

Ce sa zic eu nu-s nutritionist sa stiu exact ce trebuie sa maninci, la cit efort depui.Asa ar fi bine sa iti iei un antrenor de asta de fitness,am vazut asa o tipa destul de plinuta,a luat un antrenor,venea ala unde facea ea sport si arata ce sa faca, probabil ii zicea si cit si ce sa manince si ajunse de nu imi venea sa cred.Dar ce maninci tu sincer, eu care maninc doar odata pe zi si tot zic cas gras laughing eu dimineata nu maninc nimic, la prinz sau cand so nimeri maninc ceva dar nu cit maninci tu, putin, pentru ca nici efornt fizic nu fac.Alea cu supe cu vraja marii is povesti.Asculat la mine si iarba daca maninci tot te ingrasi laughing orice maninci daca este in plus se face grasime, deci nu conteaza cai salata cai carne, tot ce este in plus, adica mincarea este facuta energie de catre organism si este foloista, iar daca este ceva in plus aia este facuta grasime si depusa.Eu nu pot sa spun cum am zis ce efort fizic faci tu zilnic, deci trebuie careva care se pricepe, tui spui ce efort faci zilnic iar ala iti spune ce anume sa maninci.Asa ce as putea sa iti zic este sa maninci piept de pui fiert,deci nimic prajit,orez, salate, peste, fructe, legume, dar astea nu in cantitati indistruale ca nu faci nimic.Initial corpu o sa iti ceara, dar tu nu-i dai, invatal cu mai putin si atunci il pui la treaba sa arda garsimile sa le foloseasca pe alea. Daca mai maninci si seara si fripuri la cupotor suna destul de apetisant normal ca nu ai cum sa lasi bunatatile astea laughing

| CPAElites a răspuns:

In fiecare seara? Muschii "cresc" in perioada de pauza, dupa o seara de exercitii faci paua minim doua seri!

| peperonies a răspuns:

Abdomenul se face in bucatarie. poti sa faci si 1000. depinde doar de ce mananci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine incearca 20 de flotari, si creste cu 3 pe fiecare zi, se va simti diferenta, iti va manca din grasime garantat. Fac de 3 ani cate 60-80 de flotari zilnic, pot spune ca se simte diferenta, piept, abdomen, spate!

| kta1999 a răspuns:

Este foarte bine, dar trebuie sa le faci cat mai corecte abdomenele, genoflexiunile nu te ajuta asa mult.Incarca sa maresti repetarile in fiecare zi cu cate 5 repetari pe zi.
Iti recomand o aplicatie foarte buna care iti arata mai multe tehnici de a face abdomene.Le poti face si acasa. Aplicatia se numeste FITNES POINT.

| AlexanderAlex1 a răspuns:

Salut, daca esti grasut, ai burtica, abdomenele nu te ajuta pe tine acum. Degeaba faci 100 de abdomene pe seara daca ai burta. Mai intai trebuie sa slabesc. Fa cardio si cel mai mult ai grija ce mananci.