| Codrinelul12345678 a întrebat:

Daca fac 100 de flotari pe zi, intr-o serie 50, intr-o serie 30 si in alta 20 se pune ceva masa musculara intr-o luna?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Ca să ajungi să capeți forța și să pui mușchi trebuie crescută durata și intensitatea exercițiilor de fiecare dată. azi faci 100, mâine faci 120-130 și tot așa.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu, doar se va forma formele in 365 de zile. Ai de asteptat 1 an

| Apokales a răspuns:

Daca esti incepator se vor vedea diferentele, dar nu semnificative. Vei arata foarte bine din punct de vedere estetic si cam atat. Din punct de vedere al performantei vei face mai usor 100 de flotari si vei fi capabil sa faci si mai multe. Incearca si alte tipuri de flotari decat cele normale pentru a creste dificultatea.

| Alverto a răspuns:

Nu prea, încearcă să faci și alte exerciții fizice

| Sn4k3 a răspuns:

Fara o alimentatie buna si un antrenament bun (nu doar flotari), nu o sa pui masa musculara. Dar e bine sa faci oricum, prinzi niste anduranta cel putin si o sa te ajute pe viitor daca te decizi sa te antrenezi mai serios.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceva se pune.

| sopranaCadaverica a răspuns:

Pentru masa musculara trebuie sa mananci mai mult de 2500 calorii zilnic, punand accent pe legume, fructe, proteina animala&vegetala. Si poti cauta pe Youtube seturi de exercitii 'full body'. Scrie chiar asa: full body strength workout. Sau: muscle gain wrokout.
Daca te tii zi de zi, cu pauza de 2 ori/saptamana, intr-o luna o sa se cunoasca ceva-ceva, dar nu asa cum iti imaginezi. Trebuie sa continui

| Cosmin86 a răspuns:

Muschii se dezvolta in zilele de pauza, daca faci zilnic ei CAND mai cresc?

Si flotari = piept+triceps (70% piept si 30%triceps), restul nesemnificativ. Biceps, spate, umeri, picioare, gambe, etc? Cui le lasi?

Si ce alimentatie pentru masa musculara ai?

Ca sa intelegi, masa musculara se pune in ANI DE ZILE cu antremante serioase (nu niste AMARATE de flotari) + MULTE mancare (chiar si 3-4 fripturi pe zi).

Doar copiii pampalai si firavi vor sa puna muschi intr-o luna.