| Și_Atât_Mihăiţă_1991 a întrebat:

Daca fac 1000 abdomene pe zi cat slabesc? Sau macar ce trebuie sa fac sa slabesc 2 kg intr-o saptamana?

10 răspunsuri:
| mOBSCENE a răspuns:

laughing
Dragul meu, pune-te de mananca sanatos, fara Mc, KFC, dulciuri, sucuri, alte prostii, 2L apa/zi, odihna si sport. Daca nu vrei sa mergi la sala si sa primesti sfaturi de la un antrenor care stie de ce ai nevoie, iesi la alergare prin parc. (nu te avanta sa alergi nspe ore, incepe intr-un ritm lent, sa poti purta o conversatie in timp ce vorbesti - mai intai incearca 5-10 min fara sa te opresti, pana ajungi pe la 40).
O saptamana e mult prea putin ca sa arzi din GRASIME si nu doar sa dai apa jos, 2 kg se slabesc sanatos in aproximativ 3-4 saptamaniwinking
Multa bafta!

| mOBSCENE a răspuns (pentru mOBSCENE):

In timp ce alergi*, greseala mea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca in prima zi faci 1000 de abdomene, nu te mai misti 1 luna pe urma

| Cosmin86 a răspuns (pentru suntserios):

1000 de abdomene nu ar trebui sa faci niciodata, nu are rteaba cu ziua 1 sau alta zi.

Abdomenele sunt exercitii care :

1. nu ajuta la slabit
2. distrug coloana

In schimb recomand : ridicari de picioare, crunch-ul, L-sit si alte exercitii mult mai eficiente.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Nu faci 1000 de abdomene pe zi!
1.Nu esti Hercules
2.N-ai idee ce inseamna o executare corecta.
3.Nu slabesti 2 kg vizibil.

Abdomenele te ajuta doar la dezvoltatea muschilor, nu la arderea grasimii!

| annonimmos a răspuns:

Nu stiu cat vei slabi,dar ca sa slabesti trebuie sa faci nult sport(adica sa alergi sau poti face exercitii),sa maninci cit mai sanatos(fructe, legume...), nu consuma calorii, cosuma sucuri naturale(din portocale, rodii)...

| Elisa234c a răspuns:

La micul dejun trebuie sa consumi 70 gr. de paine, 20 gr. unt si 100 gr. branza. La pranz carne alba si garnitura ( orez, cartofi natur sau paste ). La cina ar trebui sa consumi ceva usor, dar hranitor, ca de exemplu salata de legume si carne pe gratar, peste cu legume sote, legume gratinate sau fructe de mare. La pranz si la cina nu trebuie sa mananci paine sau desert, insa nu poti slabi vizibil 2 kg.

| dedeia a răspuns:

Eu am tinut dieta de 7 zile si am slabit in prima saptamana 2, 1 kg. Bafta!

| mOBSCENE a răspuns (pentru dedeia):

Regret sa te anunt ca nu ai slabit deloc, ai eliminat apa din corp. Grasimea e tot acolo