| Alexvaloarearomanieivapup a întrebat:

Daca fac 15 genoflexiuni durerea deasupra de genunchi a cvabicepsului si a bicepsului femural imi incheie antrenamentul nu mai pot face nimic.Cum fac sa scap de durerea asta?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Este nevoie de repaus total până la vindecare.

| Alexvaloarearomanieivapup explică (pentru anonimg):

Ma refer daca ar fi o problema genetica sau ceva oricum durerea trece odata la 4-5. zile

| aXy99 a răspuns:

Ar trebui sa vizitezi un medic, cred ca esti un caz unicat care in loc de cvadriceps are cvabiceps rolling on the floor CVA=4, BI=2...de unde ai scos-o? laughing

Revenind la subiect, genuflexiunile le faci cu greutate? Forma este corecta? Ai sau ai avut probleme cu genunchiul?

| Alexvaloarearomanieivapup explică (pentru aXy99):

Genoflexiunile le fac in pozitie corecta si fac fara greutati