| anonim_4396 a întrebat:

Daca fac exercitii acasa cu gantere,haltera etc dar alimentatia ramane aceiasi, adica nu cresc mesele pe zi(nu am timp) voi putea sa cresc in masa musculara? Si fara sa iau nici un fel de supliment

Răspuns Apreciat de Editori
Bula
| Bula a răspuns:

Doar ridicand greutati educi putin muschi.
Va trebui sa faci si exercitii auxiliare de incalzire si relaxare, gen flotari, genoflexiuni, abdomene pe sol.
Corpul tau, daca e sanatos, iti va indica prin pofta, ce alimente "cere".

Ai grija insa, sa nu abandonezi dintr-odata exerccitiile fizice intense, fiindca va urma ingrasarea!

2 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Nu conteaza numarul meselor, conteaza ca din 1, 2, 3...10 mese pe zi cate ai tu sa consumi mai mult decat corpul tau are nevoie.

| AlexCristi97 a răspuns:

Exista sansa ca daca te apuci de exercitii sa treci pe deficit caloric sau 0 si fara suficiente proteine nu vei creste deloc. Este recomandat sa cresti cantitatea de proteine pentru ca din ele se fac muschii.