| Adrian71782ib a întrebat:

Daca fac o zi sala o zi cardio mai cresc in masa musculara? Vreau sa fac o zi sala, una cardio, una sala, una cardio.

Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

Nu exista asa ceva. GAsesti pe internet programe de sala facute pe grupe musculare. La final de sala e recomandat 10 minute cardio ( banda de alergare sau bicicleta). Si in una din zile bagi picioare. Deci nu ti face probleme de genul ca nu vei face cardio rolling on the floor

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Crestem in masa cand dormim nu cand facem culturism sau cardio, cresterea inseamna readaptarea organismului, practic mușchi -fibrele musculare se refac, cardio si culturism sunt perfecte impreuna, e super ok

| aXy99 a răspuns:

Conteaza cantitatea de kcal pe care o consumi. Daca faci cardio arzi mai multe kcal decat daca nu ai face (evident), deci va trebui sa cresti aportul caloric. In zilele de pauza poti sa te odihnesti, sa iti antrenezi abdomenul sau sa mai adaugi un antrenament cu greutati, arzi mai mult decat intr-o sesiune de cardio.

| BuLaNNNeL a răspuns:

În perioada de masa si in functie si de organismul tau 1 sesiune pe saptamana e de ajuns.