| AvalohAlyn a întrebat:

Daca faci abdomene se considera miscare si ai aceleasi beneficii pentru corp ale miscarii obisnuite? Sau nu prea se considera a fi miscare normala?

2 răspunsuri:
| One25 a răspuns:

Pai mersul pe jos as spune ca e o miscare destul de diferita decat flexiile abdominale. Da se considera activitate sportiva daca asta voiai sa spui dar evident beneficiile nu sunt aceleasi.

| ToxicTX a răspuns:

Depinde de ce vrei sa faci, abdomenele te ajuta sa arzi grasimea si sa cresti musculatura in acea zona (abdomen) dar daca vreis a slabesti total sugerez sa alergi in jur de o ora pe zi si sa faci tot felul de exercitii nu sa te rezumi doar la unul