| AlexXela123 a întrebat:

Daca faci sala natural fara sa bagi steroizi, creatina si te lasi de sala ti se lasa muschi?

7 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Raspunsul pe scurt e da.

| DovleacTurbat a răspuns:

Creatina e naturala o ai deja in orgaism. Toti o avem. Nu se lasa, pur si simplu se retrag deoarece consuma mai multa energie pe care organismul o considera inutila daca nu-ti mai pui muschii la treaba.

| sebigoga a răspuns:

Da. muschii intr-un final nu o sa se mai cunoasca. asta e unul dintre motiviele dintr-e care nu fac sala. iti recomand sportul Streetworkout. eu practic acest sport si am 12 ani tin sa mentionez ca masa muschilor mei pentru 12 ani e destul de marewinking daca vrei sa afli mai multe imi poti da mesaj in privat ..Bafta! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru sebigoga):

Si cu muschii construiti la street workout se intampla la fel happy

| sebigoga a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu prea cred..streetworkout-ul e total opusul salei. la sala ridici greutati. iar la streetworkout iti ridici propia greutatewinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru sebigoga):

Da. Muschii reactioneaza la fel la efort. Tu crezi ca muschii "stiu" ca esti la sala sau in parc? Ei reactioneaza la efort, punct.

Citeste despre "starea catabolica". Cand nu te mai antrenezi, muschii intra in stare catabolica si tesutul muscular ( si forta ) incet incet dispar. Aici depinde si de alimentatie, cate proteine mananci dupa ce nu te mai antrenezi.

p.s.: si la sala iti ridici propria greutate... nu incepi antrenamentul de spate cu tractiuni la bara? La triceps nu faci flotari la paralele?

| AlexXela123 explică (pentru Cosmin86):

Da incep cu tractiuni la bara si cu flotari!