| anonimuser1 a întrebat:

Daca fortez muschii cat pot eu de mult cand am febra musculara se dezolvolta mai bine fata de cand nu as avea febra?

Răspuns Câştigător
| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Febra musculară nu este un indicator pentru creșterea în masă musculară.
Dacă tu alergi 5km mâine și nu ești învățat să alergi, automat vei face febră dar asta nu înseamnă că vei pune neapărat masă.
Febra musculară apare atunci când mușchii respectivi responsabili de exercițiul efectuat nu sunt obișnuiți cu mișcarea.

Chiar dacă la un antrenament n-ai făcut febra asta nu înseamnă că nu poți pune masă. Mușchii se refac ( cresc ) în zilele de pauză cu o alimentație bine pusă la punct.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cate fripturi mananci pe zi? Asta e PRIMUL lucru care conteaza cand pui muschi: cantitatea de proteina.

| anonimuser1 explică (pentru Cosmin86):

Mananc multe proteine. 100g pe zi

| aXy99 a răspuns:

Nu, se dezvolta la fel, dar risti sa te accidentezi daca febra e puternica.

| Sorin2k3 a răspuns:

Muschii se dezvolta in zilele de pauza, nu cand lucrezi cu febra, lasa-i sa se refaca.