| David_Lucas_1996 a întrebat:

Daca Fratele meu pune un bilet de 30 de lei si eu pun 10 lei si castigul biletului e de 4275 de lei cati lei trebuie sa-mi dea deoarece l-am ajutat cu 10 lei la biletul de 30 de lei.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

10% iti revine tie, si restul lui. Dar depinde daca vrea el sa-ti dea. happy ca n-aveti nici o intelegere scrisa
iti poate da cei 10 lei si pa.

| NH4OH a răspuns:

1.425PRIMEȘTI TU
Împărțim suma totală de câștig la 3 pentru că atât ai pus 10lei din 30 = 3 deoarece se împarte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru NH4OH):

Vai de capu meu, Campionu zilei si nu stii matematica laughing)
ai scris bine tu, da explicatia e asa, din topor. 10 lei din 30 =3
=3 ce? de ce imparti suma la 3? ca stii tu ceva da pare ca ai intrat pe google, ai vazut raspunsu, si n-ai stiut sa explici, dar ai explicat asa, in cuvintele tale laughing

| Xenoverse1 a răspuns:

Si nu ati prins biletul.