| 0PopaPorno a întrebat:

Daca fug in fiecare seara toata vara si mai merg si la sala din cand in cand, pana in toamna o sa se cunoasca ceva?

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Da, cu siguranta ca in toamna iti va trebui adidasi noi.

| Cosmin86 a răspuns:

Da, depinde de alimentatie 80 %.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput evita zaharul pe cat posibil, De fiecare data cand manaci sau inainte de a manca puneti in minte urmatoarele intrebari ( ce sa mancam?, Cat?, Cand? si Cum? sa mancam.http://www.dietasanatoasa.com/stil-de-viata-sanatos/cum-cand-cat-sa-mancam
Dimineata cand te trezesti cu o ora inainte de micul dejun bea apa cam 200 ml. Dupa ce ai mancat nu mai bei si nu mai manaci cel putin 3 ore dupa daca simti nevoia de mancare poti lua o gustare dupa vei manca din nou la pranz iar pana atunci sa nu mai manaci deloc.
spre seara pana la cina poti lua din nou o gustare dar sa fie usor de digerat fara carne si fara nuci alune migdale si fistic.
Cina sa fie cu cel putin 2 ore inainte de culcare.
Mare atentie la zahar mesteca bine mancare si nu o inghiti toata o data.
http://www.cosmopolitan.ro/......os-1767808
mai cauta pe internet sfaturi.
Dar sa mai stii ca trebuie sa mananci cat mai diversificat.
Sa nu compini fructele cu legumele la masa.
daca vrei sa se cunoasca ceva ar trebui sa consumi alimente bogate in proteine dar sa tii cont de sfaturile mele si de cele de pe internet.
si cat mai putin zahar.
Sa nu fumezi sau sa bei alcool pentru ca imbolnavesti ficatul si daca este bolnav (inflamat) nu greu va procesa alimentele si nutrientii din ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zaharul nu iti da energie daca diminaeata vei manaca dulciuri projituri ai sa vezi ce energie iti va da.
Ai putea sa incerci sa te convingi eu am patit-o de paste.

| Raulbootcamp a răspuns:

Pai daca nu mananci dulciuri carne si de astea in exces se va vedea pana la toamna!

| byby34 a răspuns:

Da... dacă nu mănânci prea mult, mai ales seara. Corpul tău ține să asimileze mai mult dacă faci efort.

| Cosmin86 a răspuns (pentru byby34):

Cand faci muschi poti manca seara o gramada, tocmai pentru ca asimileaza mai mult.

Eu am mancat si 3 fripturi seara cand puneam muschi ( + alte 3 fripturi in restul zilei, 6 mese consistente in total ).

| Geani1993 a răspuns:

Canteaza cat de des mergi... daca vorbim de 3ori pe saptamana, da, dar trebuie sa si stai vreo doua ore