| Anonim6666644 a întrebat:

Daca iau concentratul proteic dupa antrenament, termin antrenamentul la 20:00 si iau concentratul apoi cand ajung acasa sa mai iau o masa? Am 5 mese pe zi, 4 le iau inainte sa ma duc la sala( la 8:00 11:00 13:00 si masa inainte de sala la 16:00, la sala merg de la 7 pana la 8, si ultima masa o luam pe la 8:30 cand ajungeam acasa, acum daca iau concentratul proteic mai trebuie sa iau masa de la 8:30?

2 răspunsuri:
| Mariann43 a răspuns:

Daca faci masa musculara si daca in special esti mai slabanog nu vad nici o problema, dar daca esti mai grasut ar fi bine sa iti calculezi mai bine mesele.

| hgcl a răspuns:

Hai sa o lamurim care-i treaba si cu masa de dupa antrenament. Ea este obligatorie.
Masa de dupa antrenamentul cu greutati unde ai lucrat intens nu doar o laba in fata oglinzilor (scuza-mi exprimarea) trebuie sa contina carbohidrati+proteina. Carbohidrati obligatoriu complexi iar proteina sa fie fara prea multe grasimi.
Aceasta masa sa vina la o ora jumate dupa concentratul proteic si in cel mai bun caz ai putea sa termini seara cu un concentrat milk&egg luat inainte de culcare.
Sunt curios sa vad cum iti arata antrenamentul de il termini in 60 de minute cu incalzire cu tot.
Iar in concluzie masa de dupa antrenament si dupa concentratul proteic este obligatorie!