| justagirl11 a întrebat:

Daca imi pun folie transparenta, in timp ce fac cardio, pe abdomen si picioare o sa scap de tesutul adipos? Voi ati incercat, functioneaza?

4 răspunsuri:
| Anablondyi a răspuns:

Transpiri mai mult, in rest nimic nu se shimba... uita-te ai bine la nr de calorii arse ..sa fie cat mai multe.folia nu ajuta.

| cristimihailov a răspuns:

Teoretic nu scapi.

Folia transparenta nu face decat sa mareasca temperatura muschilor si sa pacaleasca corpul sa transpire mai mult in vederea revenirii temperaturii in parametrii.

Odata cu acest tip de transpiratie de urgenta se elimina si minerale de care ai nevoie.

Dupa ce ai baut cateva pahare de apa, o sa revina totul la loc.

Este mai mult periculos decat sanatos sau practic.

| Laura927 a răspuns:

Eu am încercat si Da elimini mult mai repede apa din părțile acoperite,poate nu este sanatos dar rezultatele sunt foarte bune!
Eu folosesc pe picioare si abdomen de obicei, daca as putea m-as infasura toata laughing, chiar si dupa ce beau apa nu revin la ce am avut înainte de exercitii.
Plus ca am celulita ft putina si mănânc cam tot ce am chef, bineînțeles ma si antrenez constant, dar eu cred ca folia ma face sa transpir mult mai mult si e de mare ajutor pentru mine.
Problema este ca atunci cand transpiri in folie pielea se usucă simtrebuie sa folosești crema pentru piele uscata.

| mbzba a răspuns:

Da,ajuta