| anonim_4396 a întrebat:

Daca lucrez zilnic acasa pe o banca impingeri in sus cu ganterele pentru piept se dezvolta toata grupa de muschi sau doar o parte? Ca am auzit ca pentru piept trebuie sa lucrezi din mai multe unghiuri

3 răspunsuri:
| peperonies a răspuns:

Se dezvolta tot nu iti face probleme.

| AlexDFY a răspuns:

Trebuie sa lucrezi din mai multe pozitii ca se se dezolvte tot pieptul, nu e de ajuns sa l dezvolti doar pe el, trebuie si bratele, abdomenul si spatele. Poti face toate tipurile de flotari si tractiuni, si o sa ajute.

| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Nu vei dezvolta cum trebuie pectoralii doar cu acest tio de exercitiu! Acest tip de exercitiu este clasat in categoria masei musculare pentru pectorali si are rolul de a ingrosa muschiul!
Pentru piept vei avea nevoie de mai multe tipuri de executii cu ganterele dar si cu bara, atat exercitii de latire cat si de ingrosare!
1.Impins din culcat cu gantera
2.impins din inclinat cu haltera
3.impins din culcat cu gantere
4. Fluturari cu gantere

Alte exercitii pentru piept:

Flotari in brate (cu coatele departate de corp).
Fluturari la aparatul pec-deck.
Fluturari la cablu din stand.