| Killer1235 a întrebat:

Daca ma apuc de sala si iau creatina ajuta le ceva? Vreau sa ma apuc serios si am auzit ca e cel mai ok sa iau creatina daca vreau rezultate, dar inca nu sunt sigur.

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Creatina se ia după ce nu mai progresezi datorită saturației, atunci când deja ai pus foarte multă masă și este tot mai greu să pui. În funcție de vârstă și genetic, creatina se poate lua după cel puțin 2-3 ani de sală(mers constant de 3 ori pe săptămână). Asta desigur nu înseamnă că nu poți lua în oricare alt moment, dar este mult mai eficientă la sfârșit.

| Wordofthat999999 a răspuns:

Pe langa creatina trebuie sa consumi si proteine, dar mai bine alege un gainer de la aceste firme ON, Dymatize sau Weider si ai ce sa alegi in functie de ce doresti.