| mmsdjs a întrebat:

Daca ma dau cu coarda slabesc? cam cate sarituri ar trebui sa sarpe zi, ca sa slabesc 8kg pana pe 5 mai? va rooogg am nevoiesa slabesc rapid ziceti-mi si mie ceva rapid ca sa slabesc, apropo daca mancanc numai morcovi si nu prea consum mancare grasa e bine? adica cati morvcovi sa mananc pe zi?

Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Bunahappy.
Este adevarat ca si saritul coardei este un sport,insa nu numai asta trebuie sa faci ca sa slabesti.
Nu iti trebuie strict o cantitate de morcovi pe zi ca sa slabestistraight face, trebuie sa faci mult sport si anume:coarda(cum mentionai si tu) dar nu numai atat ci si abdomene("iti scade burta")extensii si alergat.
Insa degeaba faci sport constant daca nu mananci sanatos, ce inseamna sanatos?:varza, morcovi, salata: intr-un cuvant:LEGUME.Fructe nu te sfatuiesc sa mananci daca vrei sa slabesti deoarece au foarte multe vitamine care te fac sa te ingrasi.
Cu meniul asta si cu sport zilnic cu siguranta vei da jos 8 kg pana pe 5 mai.
Succes!:*:*

6 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Faci niste jogging pentru slabit.

| Pufi1999 a răspuns:

E cam greu de explicat ce vreau sa iti zic : http://www.google.com/......tp?/imgres
Cauta pe youtbe exercitiile de acolo si fa-le.

| AleXisAleXis a răspuns:

Nu ai cum sa slabesti asa mult in mai putin de 1 luna.
Daca nu te vei hrani vei fi slabita si nu vei avea chef de nimic. Mananca mancaruri usoare. Si sari mult coarda, 2 ore pe zi ar fi suficient. Sari dimineata si seara sau cand ai tu timp.
Si bea multa apa si mananca!

| MickyloveAndySixx a răspuns:

Buna! am si eu aceias problema! blushing
prea multe prostii ingrasa! uite ce am inceput eu sa fac:

1.Mananc mai multe gructe, legume si evit grasimile si dulciurile! (cat imi putin... doar cat gust! blushing)
2.Aerobic in fiecare zi de obicei diminieata!
3.Siara alerg pana in parc si inapoi pana obosesc prea tare sa continuii!
4. Fara mancare dupa ora 6! (maxim biscuiti simplii cu ceiut)
INTR-O LUNA SE VAD MARI DIFERENTE! :*

Bafta! Sa ma anunti cum ti-a mers! >big grin

| anutzaEu a răspuns:

Nu poti sa slabesti doar din saritul cu coarda...
sad

| yourloveisroxy a răspuns:

Da o sa slabesti cu morcovii tai insa o sa ai o stare groaznica incearca sa bei mai multa apa mai putina mancare si mai mult sport